O mandalách

Už v sanskrite kruh - mandala predstavuje vesmír, ktorý si v širokom spektre zachováva vzájomnú harmóniu a vzájomnú závislosť.

Bez ohľadu na mnohé duchovné a náboženské interpretácie aj mandala môže byť funkčným a atraktívnym dizajnovým prvkom akéhokoľvek interiéru, svojimi symetrickým vzormi a harmonickým farbami má silu prinášať do priestoru pozitívnu energiu a naplniť ňou aj ľudí v ňom.

 

Mnohý dokážu pomocou mandaly načerpať pokoj a harmóniu, zahľadia sa a vnímajú jej vzory v neopakovateľnej farebnej štruktúre. Iný obdivujú trpezlivosť a precíznosť jej tvorby, lahodí im ich oku, a vnímajú jej prítomnosť ako krásu.

Vnímanie z nás robí jedinečnú bytosť, rovnako ako aj telo každého človeka je jedinečné, tak aj žiadni dvaja ľudia nie sú naladený na úplne rovnakú „vlnovú dĺžku”. Príkladom môže byť počúvanie hudby, niektorí „milujú“ metal, rock, či folk, zatiaľ čo iní klasiku, alebo go spel. A rovnako to je aj s vnímaním farieb a energií okolo nás.

Farebnosť diela na zákazku môže zohľadňovať Váš záujem zamerania vibrácií jeho farieb v zmysle kolorterapii, numerológii, alebo jednoducho len Vás a vašich obľúbených farieb.

Osobná mandala, tak pre Vás a vašich blízkych môže byť efektívnym, intímnym zdrojom univerzálnej energie, či už na upokojenie nepríjemných emočných záťaží, alebo nabitie sa pozitívnou energiou.

Tinka
Tinka
Tinka